Eylül 10, 2020

Bir müzik, iki isim

Her şarkının bestecisi için özel bir hikayesi vardır. Şarkıyı dinleyenler genelde bu hikayeyi bilmez ve kendi hikayelerini yazarlar.

2017’de yazdığım bir blog yazısında da bahsettiğim gibi, 2014′te film yapımcılığı okuyan öğrencilerin kısa film projeleri için müzik bulmakta sorun yaşadıklarını fark ettim.

2016 yılında mevcut bestelerimden 5 tanesini “Ears to Eyes” adlı YouTube kanalında bu tür öğrencilerin ücretsiz kullanımına hazır hale getirdim. Parçaların isimlerinden etkilenmemeleri için de onları adımın baş harfleri (MUS) ve sayılardan oluşan etiketlerle değiştirdim.

Bu müzik parçaları kullanılarak bazı projeler hayata geçirildi. Ne yazık ki, yaratılan videoları, hepsi bir tür üçüncü taraf telif hakları içerdiği için, paylaşamıyorum.

Ayrıca, çalınan bu 5 şarkıyı, dostlarıma dağıtmak amacı ile, karta gömülü bir flash diske yükledim. Şarkı setine “Ears to Eyes” yerine “transparent” adını verdim. Şarkıları da bendeki isimleri ile Birthday, Beauty, No.1, Silence Stones ve Thanks diye etiketledim.

Aşağıdaki Birthday şarkısının videosu 5 müzik parçasının da kaydedildiği günleri yansıtmaktadır.

Yazının müziği: Birthday (MUS161101) – Mehmet U. Soyer

Mehmet U. Soyer © 2009-2020

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar * ile işaretlenmişlerdir.