Nisan 5, 2018

Hangi “Doğum Günün Kutlu Olsun”?

Amerikalı bir piyanist, klavyeci, besteci ve aranjör olan Nicole Pesce, aynı zamanda eşsiz bir virtüözlük ve mizah karışımıyla izleyicileri eğlendiren bir sanatçı. Nicole’un “Happy Birthday Variations” videosu bugüne kadar dört milyon kereden fazla görüntülenmiş. Videodaki “Doğum Günün Kutlu Olsun” şarkısının varyasyonları Beethoven, Chopin, Brahms, Bach ve Mozart gibi büyük ustaların tarzlarına dayanmakta.

Bence kayıttaki çalınanların tümü harika ama eminim ki her dinleyici çalış tarzlarından birini diğerlerine göre kendine daha yakın buluyordur.

Her şirket sahibinin de işini anlatırken yansıttığı kendine özel bir tarzı vardır. Bu tarz genellikle, onların ürünlerini/hizmetlerini pazarlarken/satarken kullandıkları stilden türetilmiştir ve çoğunlukla şirketin hisselerini pazarlamaya çok da uygun değildir.

Şirketiniz için bir ortak arıyorsanız, rakipleriniz olduğunu unutmayın. Şirketinize ortak olmak isteyecek birileri onlarla da konuşacaktır. Rakiplerinizden bazıları da sizin gibi işlerini onlarla paylaşmayı düşünebilir.

Potansiyel ortağınıza çalacağınız “Mutlu Ortaklık” şarkısının tarzını belirlerken, onların nasıl bir “stil” anlayışı olduğunu bilmek her zaman iyidir. Onlara yapacağınız sunum öncesi uygulayacağınız bir iletişim seti, onların zevkini doğru bir şekilde tahmin etmenize yardımcı olacaktır.

Blogun Videosu: Nicole Pesce – Happy Birthday Variations

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız paylaşılmayacaktır. Doldurulması gereken alanlar * ile işaretlenmişlerdir.